Sizin İçin En Uygun Araçlar Listeleniyor
LÜTFEN BEKLEYİNİZ
#5Dakikada araba kirala, hayatı yaşa
});

Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

NoktAutos Kiralama Koşulları 

 

Araç Kiralayabilme Şartları Kiralama Yaşı
 

Ekonomik grup araçlar için 21 yaş (R.Clio, Hyundai Era,VW Polo vb.)

Orta grup araçlar için 25 yaş (R.Megane, Fiat Linea,VW Jetta, VW Golf vb.)

Üst grup araçlar için 27 yaş (Ford Mondeo, VW Passat vb.)

Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak. (BMW, Mercedes C180 vb.)

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı)

  Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş iki adet kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartlarından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, toplamda ekonomik grup araçlar için en az 750 TL, orta grup araçlar için 1000 TL, üst grup araçlar için 1500 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir. (Mercedes Benz C serisi ve üstü, BMW 3 serisi ve üstü araçlar için iki ayrı kredi kartından (farklı iki bankadan) en az 1500`er TL provizyon bloke edilir.), Bloke edilen tutar ortalama 15 iş günü sonrasında otomatik olarak kaldırılır. 30 Gün ve üzeri tüm kiralamalar için belirtilen provizyon/bloke bedelleri tek çekim olarak yapılmaktadır. Bu bildirilen rakamlar en az tutarlardır, araç teslimi esnasında aracın markasına, kiralama gün sayısına vb. kriterlere göre ofis yetkilileri daha yüksek bir rakam bloke edebilirler. Kiralamanız bitiğinde blokelerin kaldırılması için ilgili bankaya yazılı olarak bilgi geçilir. Bu blokeleri bir satış işlemi olmadığı için bankaya ödemek zorunda değilsiniz. 

Kiralama Esnasında Yapılacak Sorgulamalar;

  • Kabis: Son yıllarda yaşanan terör olayları vb durumlar için Emniyet Genel Müdürlüğünce hazırlanan proje kapsamında her araç kiralayan yolcuların tüm kimlik bilgileri Emniyet ile anlık paylaşılarak GBT sorgulaması yapılmaktadır.
  • Adres ve TC No Sorgulama: İç İşleri bakanlığı aracılığı ile yapılması zorunlu kılınan adres ve TC Kimlik No sorgulaması yapılarak kişi ikametgah beyanı onaylama ekranıdır. Bu sorgulama kiralama yapacak kişiden E-Devlet şifresi ile ekranda adres beyanı gösterme zorunluluğu kılmaktadır.
  • Findeks Sorgulama: T.C. Kimlik numaranız üzerinden yapılan Findeks sorgusu ile hangi sınıflarda araç kiralayabileceğinizi belirlemek amaçlı yapılan sorgulamadır.

 

 Ehliyet Süresi
 
Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık

Orta grup araçlar için en az 3 yıllık

Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. 

 Faturamı Nasıl Alabilirim?
 

Kiralamanın tamamlanmasının ardından kontratınız kapatılır ve en geç yedi iş günü içerisinde faturanız düzenlenir ve posta ile adresinize gönderilir.

 NoktAutos Fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler


Tam Kaza Sigortası (Top Cover CDW)

Kaza durumunda, 750 TL` lik kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen 750 TL .`ye kadar olan hasarları (park yeri, lastik -cam- far hasarları vb) polis raporu tutularak teminat kapsamına alınır.

 Lastik Cam Far Sigortası (LCF)

Aracın camları ve lastiklerinde bir hasar olması risklerini kapsar. Araç rezervasyonu yaparken LCF sigortasını da seçebilirsiniz.

  ECONOMY COMPACT PREMIUM
Muafiyet Tutar 750TL 1.500TL 2.500TL
Muafiyetsiz Kaza Sigortası 10TL/gün 13TL/gün 20TL/gün
Lastik Cam Far 7TL/gün 8TL/gün 12TL/gün
Tam Kaza 20TL/gün 20TL/gün 30TL/gün

 Bireysel Kaza Sigortası (BKS)

Araç içerisindeki yolcuların tedavi masraflarını limitler dahilinde öder. Kaza ve kişi başına 500 TL tedavi giderleri, 10.000 TL ölüm ve kalıcı sakatlık teminatı içerir. Araç rezervasyonu yaparken BKS sigortasını da seçebilirsiniz.

 

İptal Sigortası

Rezervasyonunuz için 10 TL ödeyerek alacağınız bu sigorta ile kiralamanıza 12 saat kalana kadar yapacağınız iptal işlemlerinde belirtilen tutar kadar ödemeniz kesintiye uğrayacak ve geri kalan bedeli koşulsuz olarak iade alabileceksiniz.

 

Hırsızlık Sigortası

Aracın çalınması ile sigortanın ödemeyi yapması arasında geçen sürede doğan "iş kaybı tazminatını" teminat altına alır. Günlük 7 TL/gün ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.

Üçüncü Şahıs Sorumluluk Sigortası

Araçla 3.şahıslara verilen maddi zararlar zorunlu trafik sigortası ile belirlenmiş limitler dahilinde  teminat altındadır. Bu limiti kaza başına 100.000 TL’ye kadar çıkartabilirsiniz. Günlük 10 TL/gün ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.

 Tek Yön Ücreti

Aracın belirtilen istasyonlardan farklı bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. (Lütfen uygunluk için sorunuz)
0 - 50 km / km başına 1 TL
0 - 50 km / km başına 1 TL (İstanbul)
0 - 100 km / km başına 1 TL
100 - 500 km / km başına 1 TL
500 km / km başına 1 TL

 

Yakıt

 

Araçlar teslim edilen yakıt seviyesinde geri alınmaktadır. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı teslim anındaki yakıt fiyatlarına bağlı olarak %25- %30 arasında bir servis ücreti de eklenerek kiralayandan talep edilecektir. Aracın alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmesi kiralayan açısından çok daha ekonomik olacaktır.

 

 HGS
Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS servisi için kullanım ücreti ve ilaveten  25 TL/kiralama servis bedeli kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

 

 İlave KM Paketi

Seçmiş olduğunuz araç grubuna göre, günlük kilometre sınırı uygulanmaktadır. İlave olarak kilometre paketini de satın alabilirsiniz. Km sınırının aşılması halinde km başına 0.50 TL ile hesaplanır. Geçerli km sınırımız,

 

 

GÜN SAYISI 1 GÜN 2 – 3 GÜN 4 – 7 GÜN 8 – 14 GÜN 15 – 29 GÜN 30 GÜN
KM SINIRI / GÜN 300 KM 250 KM 200 KM 150 KM 110 KM 100 KM

 

İlave Sürücü

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 1 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir. 1. sürücüden sonraki her bir sürücü için 10 TL/gün tutarında bir ücret talep edilir.

Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın NoktAutos ofislerinden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

- Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
- Dönüş istasyonunun değişikliği
- Araç grubu değişikliği
- Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
- Saat Farkı

Kiralama süresi 24 saattir. Her bir saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin `si kadar bir tutar talep edilebilir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.

Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 Rezervasyon Şartları

 İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz  rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:
Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir. Araç uygunluğu olmayan lokasyonlar olabilir

Wep sitemizden yapmış olduğunuz aylık ve uzun dönem sorgulamalarda fiyatları güncel olarak göremeyebilirsiniz, lütfen aylık ve uzun dönem kiralamalarınız için çağrı merkezimiz 444 1 895 arayabilirsiniz.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır. Rezervasyon yaptırmış olsanız dahi NoktAutos gerekli gördüğü hallerde aracı teslim etmeyebilir. Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için "Fiyat Koşulları"`nı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında "mail order" veya "hesaba havale" yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir.

Peşin  ödemeli rezervasyonlarda; Yapılmış olan rezervasyonların iptali halinde, aracın teslim alınacak olduğu zamandan en az 48 öncesine kadar 1/3`ünü, bu süreden yani 48 saatten daha az kalan sürelerde iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın bir 2/3`ünü tahsil edilir. İptal bildirimleri yazılı olarak: Faks: +90 212 481 00 97,

 e-posta: res@noktauto.com adreslerine yapılmalıdır. 

Rezervasyon ve kiralama aşamasındaki kiralama gününde bir değişiklik olması halinde günlük kira ücreti %25 artırılarak hesaplanır.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır.

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir. 

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız. 

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan "mail order" veya "hesaba havale" ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Nakit ödeme yapılsa dahi kredi kartınızdan kiraladığınız araç grubuna göre değişmekle birlikte 750 - 3000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir. 

Kiralama bedelinin şirketiniz tarafından "faturalama karşılığı ödeme" ( Cari Hesap ) yöntemiyle ödenmesini istiyorsanız Cari Hesap Sözleşmesini doldurup bize ulaştırmanız halinde, muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir. 

Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar "Araç Kiralayabilme Şartları", "Fiyat Koşulları" ve "Site Kullanım Şartları"nın tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir

 

 

 

ÇAGRI MERKEZİ:0850 432 38 17 / res@noktauto.com

 

Lüks Sınıf Araç Kiralamak Mı İstiyorsunuz?
Şirketinizin ya da şahsınızın Lüks Sınıf araç kiralama taleplerinde Türkiye genelinde yayılmış hizmet ağına sahip Noktauto sizler için en uygun şartları oluşturulacak aracınızı teslim aldığınız anda itibaren aracı iade edeceğiniz güne kadar geçen süreçte tüm hizmet departmanlarıyla size üst düzey bir araç kiralama deneyimi yaşatacaktır.

Size özel fırsat ve avantajlardan faydalanmak için

lütfen e-bülten haber grubumuza abone olunuz